Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Charakterystyka urządzeń magnetycznych do separacji metali

0
153

{W czasie produkowania jedzenia wymagane jest zagwarantowanie wysokich standardów związanych z bezpieczeństwem. Bardzo ważne jest przede wszystkim to, aby nic niepożądanego nie zostało zapakowane. I nie chodzi tu tylko o zanieczyszczenie jakimiś substancjami, lecz również o elementy metalowe, jakie także znaleźć się mogą w żywności. Rzecz jasna nikt specjalnie ich tam nie będzie dawał, ale wystarczy że odłamany zostanie jakiś kawałek nakrętki czy śruby, aby pojawił się problem.

Z takich też powodów przy wytwarzaniu żywności] detekcja metali jest bardzo ważna, i powinna być stosowana jak tylko będzie to wymagane. separacja metali realizowana jest przeważnie za pomocą dedykowanych separatorów z magnesami neodymowymi. Zależnie od charakteru sprawdzanych materiałów magnesy te mogą mieć bardzo różną formę.

Takie urządzenia najlepiej się sprawdzają w przypadku materiałów sypkich, przy silnym polu magnetycznym wszystkie metalowe elementy przyciągane są do magnesu. Niestety separacja metalu przy pomocy magnesów neodymowych jest skuteczna jedynie dla metali które wykazują magnetyczne właściwości. Przy mosiądzu, miedzy czy stopów aluminium urządzenia magnetyczne nie będą się sprawdzać, z tego też powodu należy użyć innych metod. W ostatnim czasie rosnącą popularność zyskują detektory wykorzystujące promieniowanie rentgenowskie. Umożliwiają one wykrywanie także metali nieżelaznych, a poza tym mogą wyłapać praktycznie każde zanieczyszczenie, bez pochodzących od metalowych podzespołów zakłóceń.

Tego typu urządzenia posiadają różną czułość, w zależności od tego, gdzie się je stosuje. W spożywczej branży będzie się wymagało, aby ta czułość była możliwie duża, ponieważ nawet całkiem małe drobiny mogą być dużym zagrożeniem. Standardem przy urządzeniach z neodymowymi magnesami jest wyłapywanie elementów o wymiarze trzydziestu µm, co gwarantuje naprawdę wysoki poziom bezpieczeństwa. Z magnetycznych separatorów korzystają zarówno ogromne firmy zajmujące się wytwarzaniem żywności, jak też mali wytwórcy.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz