Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Czemu bezpieczeństwo na placu budowy ma tak duże znaczenie

Różnego rodzaju statystyki wypadków pokazują jasno, że place budowy są jednymi z miejsc o największym zagrożeniu. Dlatego tak duże znaczenie ma to, żeby wszyscy pracodawcy umieli zadbać o należyte zabezpieczenia, związane zarówno z terenem budowy jak też bezpośrednim zabezpieczeniem ludzi. Ogromne znaczenie ma także wiedza i świadomość tych ostatnich, z czym niestety bardzo różnie bywa.

Przepisy prawa wymagają, żeby każda pracująca osoba posiadała aktualne szkolenia BHP w zakresie czynności, jakie robi na co dzień. Ale posiadanie szkolenia a później respektowanie tych zaleceń to dwa odrębne tematy. W dalszym ciągu dużo wypadków bierze się z najróżniejszych zaniedbań czy nawet łamania przepisów, z tego też powodu tak ważne jest też przypominanie tego swoim ludziom. Zabezpieczenie terenu budowy to przede wszystkim jego dokładne zagrodzenie oraz wyznaczenie miejsc o większym zagrożeniu. Trzeba również określić ścieżki do bezpiecznego poruszania się, a także podciągnąć prąd elektryczny i wodę. W przypadku pracy na większych wysokościach konieczne będzie użycie ochrony w postaci balustrad i krawędziowych desek. Następną niezwykle istotną sprawą będzie odzież BHP, jaką właściciel firmy ma zapewnić każdemu pracownikowi.

Taka odzież powinna być mocna i wytrzymała, tak aby mogła długo wytrzymać trudy codziennego pracowania, ale pasuje żeby też była praktyczna i funkcjonalna. W przypadku butów koniecznie posiadać one powinny wzmocnione noski, zabezpieczające przed uderzeniem nawet cięższych rzeczy, takich jak cegły czy pustaki ceramiczne. Głowa obowiązkowo powinna być chroniona przez atestowany kask, który należy cały czas nosić. Przy wielu pracach potrzebne będą rękawiczki, ale nie w każdym przypadku są one wymagane. Podobnie jak okulary ochronne, zabezpieczające oczy przed różnymi substancjami i sypkimi materiałami. Takie okulary stosować nawet warto przy pracach z pozoru dość bezpiecznych, typu tynki czy malowanie ścian. Wiele osób nie pamięta o tym, a potem kończą oni u lekarza z zachlapanymi farbą oczami.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz