Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Czemu sprzedaż kamienicy jest trudniejsza niż zwykłego mieszkania

Sprzedaż budynku wielorodzinnego czy kamienicy to zupełnie inne wyzwanie niż sprzedaż normalnego mieszkania czy domu, i to z różnych przyczyn. Po pierwsze będzie tu mowa o zupełnie innych sumach, gdyż niejednokrotnie takie transakcje mogą dotyczyć kilkunastu czy kilkudziesięciu milionów. To automatycznie znacząco zmniejsza ilość potencjalnych chętnych, bowiem przeważnie to będą inwestorzy chcący później zarobić na takiej nieruchomości. W części przypadków może jeszcze dojść mocno skomplikowany prawny status, związany na przykład z tym że nieruchomość ma wielu właścicieli, jacy w jakiś sposób muszą dojść do porozumienia.

Dlatego też jeżeli ktoś dysponuje taką nieruchomością i planuje wystawić do sprzedaży, to zdecydowanie powinien to zrobić przy wsparciu jakieś wyspecjalizowanej agencji. Z wyszukaniem tego typu firmy raczej nie będzie dużych problemów, wystarczy w oknie wyszukiwarki podać słowa kamienice chorzów i przeglądnąć otrzymane wyniki. Część takich firm działa wyłącznie w jakimś określonym regionie, ale są również takie, które obsługują cały kraj. Za współpracą z jedną z takich firm przemawia kilka rzeczy. Po pierwsze jeżeli specjalizują się one w sprzedawaniu kamienic, budynków wielorodzinnych czy biurowców, to mają odpowiednie doświadczenie i rozeznanie na rynku.

Między innymi są w stanie odpowiednio się zająć wszelkimi sprawami formalnymi wiążącymi się z przygotowaniem budynku do sprzedaży, nawet wtedy kiedy się pojawią jakieś problemy prawne. Nie wszyscy właściciele będą mieli na to czas a tym bardziej umiejętności, a jakieś pomyłki opóźnić mogą cały proces lub go wręcz zatrzymać. Z tego też powodu zatrudnienie do tego profesjonalistów na pewno bardzo się przyda, gdyż odpada mnóstwo pracy związanej ze skompletowaniem niezbędnej dokumentacji. Specjalistyczne agencje mają też dużo więcej możliwości dotarcia do ewentualnych zainteresowanych. Nie tylko dzięki reklamie w prasie branżowej i internecie, ale także przez swoje kontakty, jakie w tym akurat biznesie są bardzo pożądane.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz