Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Czy na blogu można zarobić

W ostatnim czasie rosnącym zainteresowaniem się cieszą blogi internetowe. Bardzo dobrze widać to po statystykach, według jakich nawet kilkadziesiąt procent funkcjonujących obecnie stron jest o takim właśnie charakterze. Duża ich część działa na bezpłatnym oprogramowaniu WordPress, i to jest jedna z ważniejszych przyczyn tego zainteresowania. Bo WordPress jest darmowy, a jednocześnie daje bardzo dużo możliwości w zakresie zarządzania, administracji i wyglądu serwisu. Dodatkowo osoby zainteresowane uruchomieniem własnego bloga mają do dyspozycji parę platform, na których zrobić to mogą bez ponoszenia jakiś kosztów. Koszty startu są więc znacznie mniejsze niż w przypadku klasycznych stron, dlatego też i ta forma obecności w sieci cieszy się zainteresowaniem.

A przyczyn, dla jakich blogi są zakładane, jest parę. Osoby prywatne chcą w ten sposób podzielić się swoimi zainteresowaniami czy wiedzą, przy okazji zdobywając nowych znajomych. Dookoła tego typu blogów, zwłaszcza związanych z nietypową tematyką, niejednokrotnie się tworzą nieduże społeczności. Internauci zaczynają się zapoznawać, wymieniać doświadczeniami, często nawiązują się też poważniejsze znajomości. Duże znaczenie też ma aspekt finansowy, bo jak pokazuje praktyka na takim blogu da się zarabiać. Jeśli będzie on odwiedzany przez wielu gości, to właściciel umieścić tam może reklamy czy programy partnerskie, które mu dadzą dochód.

Coraz częściej blogi są też uruchamiane przez firmy, jakie w ten sposób zwiększają rozpoznawalność i widoczność swojej marki. Charakter blogów może być bardzo różny. Część z nich obejmuje tylko jakiś jeden obszar, w którym ktoś się specjalizuje. Z kolei autorzy innych stawiają na większe zróżnicowanie tematów. Można więc w nich znaleźć na przykład informacje kulinarne, sportowe czy biznesowe, lecz również rzeczy typu imię dla kotki. Jeżeli artykuły będą dobrze napisane, to z pewnością znajdzie się wiele osób, które zechcą je przeczytać i zaznajomić się z opublikowanymi materiałami.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz