Deficyt manganu w organizmie

Deficyt manganu w organizmie

Niedobór niektórych pierwiastków w naszym ciele może prowadzić do nieprzyjemnych dolegliwości. Mangan suplement, podobnie jak inne substancje wspierające nasz organizm, do grona których można między innymi zaliczyć chrom, l karnitynę, kwas alfa liponowy, selen, czy też witaminę B complex, pozwala nam niekiedy uporać się z wynikłymi z różnych przyczyn niedoborami. Jest to dobre rozwiązanie dla wielu osób, które nie dbają o zróżnicowany jadłospis, czy też prowadzą stresujący tryb życia. Co między innymi wiąże się z niedoborem manganu? Tego dowiesz się z niniejszej treści. 

Skutki niedoboru tej substancji 

Chociaż mangan należy do tych pierwiastków, niedobór których w naszym ciele rzadko występuje, to jednak zdarza się, że możemy go odnotować. Jest to często wynik złej diety, jak i życia w ciągłym stresie. Do czego może to prowadzić? Przede wszystkim do uszkodzenia w jakimś stopniu stawów i kości, a co za tym idzie pewnych zaburzeń koordynacji ruchowej. Innym objawem są ponadto niepożądane zmiany skórne. Mogą być to sygnały mówiące nam, że warto zacząć zażywać mangan suplement, jednak nie muszą. Dolegliwości te mogą wskazywać również na niedobór innych substancji, czy też witamin. 

Zwróć uwagę na dawki, które chcesz przyjmować 

Wszystko ma znaczenie dla naszego organizmu, co często wspomina medycyna mitochondrialna, podkreślająca wagę każdej pojedynczej komórki. Dlatego tak ważne jest baczne czytanie ulotek, czy też słuchanie zaleceń lekarza. Mangan suplement, tak samo jak chociażby witaminy K2 MK7, B3, D3, C, czy też B12, należy odpowiednio dawkować, aby móc zagwarantować naszemu organizmowi wszystko to, czego najbardziej potrzebuje.
 


Komentarze są wyłączone.