Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Fizjoterapia przy kłopotach ze stawami przy uprawianiu biegów

Bieganie to jedna z najczęściej wybieranych form aktywności sportowej, tak naprawdę biegają osoby z każdej grupy wiekowej. Wcale do tego nie potrzeba specjalistycznego sprzętu ani specjalnego miejsca, wystarczy dobre obuwie i trochę chęci. Jednak regularne uprawianie tego sportu jest związane z ryzykiem różnych urazów, których lekceważenie czasami źle się kończy. I wcale tu nie chodzi o zwichnięcia czy skręcenia, ponieważ w ich przypadku z reguły rozpoczyna się leczenie. Lecz jeśli zacznie się pojawiać w kolanie czy stawie biodrowym niewielki ból, to wiele osób zupełnie się tym nie będzie przejmować.

A może to być zaledwie początek poważniejszej kontuzji, jaką koniecznie należy wyleczyć, żeby nie dopuścić do czegoś poważniejszego. W wielu przypadkach bez problemów wystarczy wykonana w odpowiedni sposób fizjoterapia Poznań, jaka złagodzi dolegliwości i pozwoli zachować ciągłość treningów. W przypadku poważniejszych stanów może być potrzebna wizyta u ortopedy i zrobienie specjalistycznych badań, na przykład rezonansu magnetycznego czy USG. Pozwoli to lekarzowi ocenić stan mięśni, ścięgien i stawów, co ma duże znaczenie przy wyborze leczenia. Najczęściej występującą dolegliwością wśród aktywnych biegaczy jest przeciążenie stawów kolanowych.

Wynika to głównie ze złej techniki, lecz również twardego podłoża i niewłaściwego obuwia. Poznań fizjoterapia w takim przypadku ma przede wszystkim na celu odzyskanie właściwych wzorców ruchowych i zmniejszenie dolegliwości bólowych. Dużo ćwiczeń jest kładzionych na wzmocnienie mięśni, które najczęściej są używane przy bieganiu. Poza tym fizjoterapeuta powinien pacjenta nauczyć odpowiedniej techniki, co pozwoli zmniejszyć niebezpieczeństwo powtórnej kontuzji w przyszłości. Serię zabiegów przeprowadza się w gabinecie, lecz często pacjent dostanie również zestaw ćwiczeń, jakie potem może wykonywać w swoim domu. Przy tego typu urazach ogromną rolę odgrywa odpowiednia profilaktyka. Jeśli więc ktoś się zabiera za systematyczne treningi biegania, to powinien się przygotować do tego odpowiednio.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz