Istota informacji w internecie – gdzie wypatrywać?

W dwudziestym pierwszym wieku nie wolno bagatelizować żadnej informacji. Nawet na pierwszy rzut oka błahe wiadomości mogą mieć wpływ na nasze życie. Trzeba dorównać kroku światu oraz być na bieżącą w praktycznie każdej dziedzinie. Konflikty polityczne, odkrycia medycyny, eksploracja kosmosu, codziennie słuchamy o czymś nowym. Radio oraz telewizja informują nas jak możemy wpłynąć na przyszłość naszą najlepszą i następnych pokoleń.

Aktualnie dostęp do informacji jest nadzwyczaj prosty. Ogólnodostępny Internet, w którym wynajdziemy fakty ukazywane na bieżąco. Jesteśmy w stanie na żywo obejrzeć ważne wydarzenie na drugim końcu świata.

Telewizja także bezzwłocznie przekazuje wiadomości o najistotniejszych wydarzeniach. Jesteśmy w stanie również wybierać wśród kanałów tematycznych, traktujących o historii, przyrodzie czy naukach ścisłych – znacznie więcej na https://www.mocwiedzy.com. Ma prawo wydawać się to wymyślne, jednakowoż nie we wszystkich krajach ludzie mają tak swobodny dostęp do wiadomości. W Korei strony internetowe są cenzurowane. Przy utrudnionym dostępie do wiadomości, czujemy się jak odcięci od świata.

Dlatego znaczące oburzenie budzi nadmieniona wcześniej kwestia cenzury. Władze Korei cenzurują wszystko, czasopisma, telewizję, radio. Nie pozwalają swoim obywatelom na zdobywanie informacji z zagranicy bądź np. o faktycznym stanie gospodarki państwa. Wiadomości przekazywane przez władze są na ogół fałszywe. My zaś, mając swobodny dostęp do środków przekazu sami decydujemy, co uznajemy za autentyczne wiadomości, a w co nie wierzymy.

Dodaj komentarz