Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jak dobrać najlepiej felgi aluminiowe do swojego auta

Dla wielu osób felgi w samochodzie to coś takiego jak buty, w których się chodzi, one właśnie mogą sporo zaświadczyć o właścicielu. Rzecz jasna większość właścicieli aut nie przejmuje się tym zupełnie, ograniczając się do tego, co dostali w seryjnym wyposażeniu. Ale jeżeli się pojawi potrzeba zakupu kolejnego kompletu, na przykład z powodu używania kół zimowych i letnich, to warto trochę się zastanowić przy takim wyborze. Na rynku bowiem jest taka ilość wersji felg, że bez specjalnego nakładu da się zrobić, żeby samochód będzie całkowicie inaczej wyglądał.

Przede wszystkim trzeba sobie ustalić budżet, który się chce przeznaczyć na nowe zakupy. Najtańsze są stalowe felgi, lecz w ich przypadku nie ma wielkich możliwości stylistycznych, chyba że ktoś zdecyduje się na montaż kołpaków. Dużo więcej oferują pod tym względem felgi JR Wheels aluminiowe, które są dostępne w niezliczonej ilości kształtów. Ale też i kolorów, bowiem w ofercie wielu producentów znajdują się nie tylko same felgi concaver w kolorze srebrnym, ale też i w wielu innych barwach.

Są również firmy, które mogą spersonalizować felgi na życzenie klienta, malując je na dowolny kolor. W przypadku takiego rozwiązania liczyć się trzeba z dodatkowym kosztem, ale dzięki temu można idealnie zgrać kolo kół oraz nadwozia. Podczas wyboru felg duże znaczenie ma ich kształt. Ten powinien być dobrany do typu pojazdu, bowiem nie każdy będzie do każdego auta pasował. A jeśli już się takie superlekkie felgi SL02 kupi i zamontuje, to z wymianą mogą być spore problemy.

Spora ilość posiadaczy aut często się też decyduje na montowanie felg o większej średnicy czy szerokości. Uważać przy tym trzeba na dwie ważne kwestie. Przede wszystkim przy większej średnicy należy zastosować opony o niskim profilu, które zapewnią takie same właściwości jezdne jak oryginalne. Dodatkowo koła po montażu nie powinny nic wystawać poza obrys nadkoli, ponieważ wtedy nie będzie to zgodne z przepisami prawnymi i można się narazić na mandat w przypadku kontroli.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz