Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jak pielęgnować wrzosy i azalie?

0
136

Do roślin wrzosowatych zaliczamy różaneczniki, wrzosy, wrzośce oraz azalie. Te pierwsze są dekoracja naszych ogrodów późną wiosną. Wrzosy natomiast są symbolem jesieni. Są one dość wymagające w uprawie. Wszelkie kwiaty należące do tej rodziny roślin potrzebują półcienistego oraz spokojnego. Powinny być osłonięte od przeciągów oraz silnych wiatrów, jakie im szkodzą. Perfekcyjną dla nich glebą jest ta o kwaśnym odczynie, warto to spowodować przed posadzeniem roślin.

Wymagają częstego oraz systematycznego podlewania. Żeby woda nie wyparowywała za ekspresowo, należałoby podsypywać ziemię korą sosnową czy też torfem. Będzie to też chroniło roślinę przed niektórymi chorobami. Różaneczniki są roślinami niesłychanie wrażliwymi zarówno na warunki atmosferyczne jak i na zanieczyszczenia środowiska. Wypada prawidłowo wybrać miejsce, w którym je posadzimy.

Bez żadnego ale należy im dostarczać składników odżywczych z grupy makro i mikroelementów. Na zimę obowiązkowo wypada je asekurować przed zmarznięciem oraz wypada zrobić to już przed pierwszymi przymrozkami. Znacznie więcej o wrzosach na calluna vulgaris. Kwiaty cebulowe kwitną już wczesną wiosną, są trwalsze i znacznie bardziej odporne na zmiany temperatur aniżeli inne rośliny. Ich pielęgnacja potrzebuje mnóstwo pracy, jednak efekt na pewno jest jej warty. Wiosna jest dobrą porą na sadzenie cebulek, z których latem wyrosną ładne kwiaty.

Zanim zaczniemy sadzić kwiaty, zaplanujmy ich położenie na grządkach. Pomoże nam późnym latem, kiedy będziemy pragnęli wykopać cebulki. Porządny pomysłem jest sadzenie roślin cebulowych oraz bylinowych na jednej grządce. Byliny kwitną następnie, w związku z tym kiedy rośliny cebulkowe już przekwitną, nasze grządki będą dalej żywe oraz barwne.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz