Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jak wybrać rodzaj podkładu przy zakupie tapety

0
131

Wybór klasycznej tapety to nie tylko motyw i kolor, ale też i rodzaj podkładu. Na dzień dzisiejszy kupujący mają ich parę do wyboru, różnią się one w pierwszej kolejności właściwościami, lecz również i cenami.

Na przykład ważne będzie to, do którego pomieszczenia tapeta na ścianę za łóżkiem będzie wybierana, ale też stan powierzchni ścian, na jakich chce się ją nakleić. Najtańsze, co nie oznacza wcale najgorsze, są tapety na papierowym podkładzie. Są one proste do naklejania, dobrze oddają kolory, lecz mają dwie istotne wady.

Nie nadają się do zmywania, z tego też powodu sprawdzą się tylko w pomieszczeniach mało narażonych na zabrudzenia, a oprócz tego potrzebują bardzo równych powierzchni ścian, gdyż są cienkie i zobaczy się spod nich wszystkie nierówności. Dużo grubsze są podkłady na flizelinie, dzięki cienkiej warstwie tej tkaniny sprawdzają się znacznie lepiej na mniej idealnych ścianach. Dodatkowo tapety na takim podkładzie dość często są pokryte materiałem odpornym na mycie, dzięki czemu łatwo jest je utrzymać w czystości. Znacznie bardziej odporne na działanie wody są tapety winylowe.

Dzięki zastosowaniu w nich cienkiej winylowej warstwy bardzo dobrze się zmywają, stosować je można w kuchniach i łazienkach, a oprócz tego doskonale oddają barwy. Decydując się na zakup tapet nie można zapomnieć o wybraniu właściwego kleju, który jest dedykowany do danego typu podkładu. Najlepiej to zrobić w jednym miejscu, w zasadzie każdy tapeta na ścianę za łóżkiem powinien mieć w ofercie kleje przeznaczone do konkretnego podkładu.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz