Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

LAMPY AKUMULATOROWE, EKOLOGICZNE I TRWAŁE LAMPY

Lampki akumulatorowe to doskonałe rozwiązanie dla rowerzystów jeżdżących codziennie (wycieczki dłuższe niż 1 do 4 godzin). Generalnie zaleca się zainwestowanie w model zasilany bateriami, zwłaszcza jeśli regularnie jeździsz po słabo oświetlonych drogach. Większość z nich to bezbateryjne lampki 2w1, które zapewniają widoczność rowerzysty i mają niewielki wpływ na środowisko.

Istnieje kilka rodzajów mocnych lamp rowerowych zasilanych bateriami.

KONTROLKI BATERII PRZEZ USB UŁATWIAJĄCE ŁADOWANIE

Lampki rowerowe zasilane bateriami są idealne na przykład dla turystów rowerowych, którzy mogą ładować swoje lampki poprzez port USB w swoim komputerze służbowym. Podobnie jak w przypadku lampek zasilanych bateriami, należy pamiętać, aby nie wyczerpać ich w momencie ograniczenia widoczności. Lampy zasilane bateriami są oczywiście często wyjmowane i mogą być również ładowane przez zewnętrzne źródło zasilania, takie jak ładowarka dynamo.

OŚWIETLENIE ROWEROWE Z ŁADOWANIEM MAGNETYCZNYM

W tej kategorii lamp magnetycznych specjalistą jest duńska marka. Światła indukcyjne firmy działają w rzeczywistości poprzez magnesy, które są umieszczone na szprychach kół. Kiedy koło się obraca, magnesy przechodzą przed zasilaczem i poprzez magnetyzm wytwarzają prąd elektryczny. Ekologiczny, funkcjonalny i łatwy w użyciu, ten system oświetlenia rowerowego może być stosowany zarówno do przednich jak i tylnych kół. Oferuje wersję swoich lampek z kondensatorem, dzięki czemu lampka nadal oświetla rowerzystę na postoju.

AKUMULATOROWE OŚWIETLENIE ROWERU ELEKTRYCZNEGO

Niektóre światła rowerowe są specjalnie zaprojektowane, aby pasowały do EAB, rowerów wspomaganych elektrycznie. Te światła dla EAB są zasilane z baterii roweru elektrycznego. Tak jest na przykład w przypadku lampek do e-bike’ów.

PRZEDNIE ELEKTRYCZNE OŚWIETLENIE ROWEROWE

Przednie światła rowerowe zaprojektowane specjalnie dla E-Bike’ów są podłączone do akumulatorów o napięciu od 6 do 42 V. Należy pamiętać, że lepiej zdecydować się na baterie od liczącej się marki, takiej jak Bosch, ponieważ baterie produkcji chińskiej mogą wpłynąć na prawidłowe funkcjonowanie lampki. Te światła są potężne z 40, 50 lub 80 Lux. Przednie lampki rowerowe Busch i Muller posiadają technologię IQ-Tec (IQ, IQ2 i IQ Premium), która ogranicza utratę widoczności dzięki pryzmatowi poszerzającemu wiązkę światła LED po bokach. jakie odblaski i lampy wybrać?

TYLNE ŚWIATŁA ROWEROWE

Lampy tylne Busch i Muller są podłączone do akumulatorów 5 – 15 V DC. Dzięki diodom LED i technologii Linetec zapewniają wysoką widoczność, ponieważ światło jest rozproszone w pasie świetlnym. Do montażu na bagażnikach lub błotnikach.

JAK WYBRAĆ OŚWIETLENIE ROWEROWE NAJLEPSZYCH MAREK

ŚWIATŁA ROWEROWE BUSCH I MÜLLER

Busch & Müller, niemiecka marka, jest dobrze znana w dziedzinie wysokiej jakości lampek rowerowych. Ich wysokowydajne lampy są coraz bardziej innowacyjne. Różne technologie firmy Busch Müller. Lampy prawie wszystkie są wyposażone w diody LED, których natężenie światła wynosi od 20 do 90 luksów w zależności od modelu i związanej z nim technologii:

  1. Lampy w technologii Lumotec: oświetlenie w zakresie 20-30 lux dla serii Classic i Lyt.
  2. Lampy w technologii Lumotec IQ: oświetlenie w zakresie 30-80 lux dla serii Avy, Fly i Cyo.
  3. Lampy technologiczne Lumotec IQ2: oświetlenie w zakresie 50-90 lux dla serii Eyc i Luxos.

Najbardziej wydajną czołówką z tej serii jest Luxos U 90 lux, która korzysta z technologii Lumotec IQ2 z wiązką światła o natężeniu 90 lux oraz reflektorem dla jeszcze lepszej widoczności. Zasilacz dynamo. Kolejną godną uwagi jakością marki jest zasilacz dynamo. Dynamo może szybko osiągnąć pełną moc światła 6V / 3 W, gdy tylko rowerzysta jedzie z prędkością 10 km/h.

Funkcja Litch24

W zależności od modelu, światło może posiadać funkcję Litch24. Dzięki tej technologii lampa emituje dwie różne wiązki światła, aby jak najlepiej dostosować się do oświetlenia zewnętrznego. Przełączanie pomiędzy tymi dwoma trybami oświetlenia odbywa się automatycznie dzięki czujnikom Senso:

Tryb dzienny jest aktywowany w ciągu dnia, o zmierzchu lub w nocy na dobrze oświetlonych ulicach. Tryb nocny aktywuje się na słabo oświetlonych drogach lub nawet w całkowitej ciemności. Oferuje bardzo szerokie pole światła ułatwiające jazdę i zapewniające bezpieczeństwo rowerzysty.

Najbardziej kompletne światło: IQ-X

Jedną z ostatnich nowości marki jest lampa Lumotec IQ-X. Ta lampa łączy wszystkie najważniejsze technologie opracowane przez markę: Litch24, IQ-X-Tec dla uzyskania natężenia światła 100 lux. Dodatkowo futurystyczny wygląd lampy z jej zaokrąglonym kształtem i aluminiową powłoką nadaje jej bardzo modny wygląd.

ŚWIATŁA ROWEROWE MOON

Marka Moon oferuje wysokiej jakości światła dla bezpieczeństwa rowerzystów. W wiecznej innowacji, ich asortyment opiera się na bardzo mocnych i doskonale wodoodpornych lampach. Większość wyposażona jest w wewnętrzny akumulator, który można ładować za pomocą kabla USB.

Przednie światła Moon

Moon Meteor: 300 lumenów – 1 dioda LED – 8 trybów jasności (standardowy, mocny, pełne światło główne, stroboskop, lampa błyskowa, SOS) – montaż na kasku lub na kierownicy – akumulator litowy ładowany przez USB – 8 godzin autonomii (w zależności od czasu ładowania) – wskaźnik ładowania.

Tylne światła księżycowe. Moon Comet X Pro: 40 lumenów – 1 czerwona dioda COB LED – 7 trybów jasności (w tym tryb pamięci i autosafe) – montaż na sztycy podsiodłowej lub na szynie wspornika/siedziska – akumulator litowy ładowany przez wtyczkę USB – 6h autonomii (w zależności od czasu ładowania) – wskaźnik naładowania.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz