Laserowe czyszczenie jako świetna metoda czyszczenia elewacji

Świeżo zrobione tynki domów mieszkalnych i różnych innych obiektów często już po pół roku przestają wyglądać najlepiej. Duży wpływ przede wszystkim na to mają warunki atmosferyczne, na które tynk będzie narażony, ale też i miłośnicy pozostawiania po sobie namalowanych sprayem pamiątek. Takie graffiti na ścianach i murach są dużym problemem, zwłaszcza jeżeli autorzy nie wykazują się specjalnie talentem plastycznym. Na szczęście aktualnie nie będzie żadnego problemu z ich usuwaniem, bowiem z pomocą przyjdzie nowoczesna technika.

Przy tego typu pracach bardzo powszechnie wykorzystuje się bowiem lasery, które świetnie sobie radzą z najróżniejszymi zanieczyszczeniami na powierzchniach. Samo czyszczenie laserem wykorzystuje zjawisko tak zwanej ablacji laserowej, czyli po prostu odparowania brudu pod działaniem energii dostarczonej przez promień. Wykorzystując odpowiedni układ sterujący pracownik bardzo precyzyjnie może ustawić moc wiązki, dzięki czemu czyszczona powierzchnia nie przegrzeje się i nie ulegnie uszkodzeniu.

W przypadku elewacji tego typu rozwiązanie świetnie się sprawdza, ponieważ pozwala na usuwanie farby punktowo, bez potrzeby użycia ścierniwa czy środków chemicznych. Takie lasery są urządzeniami przenośnymi, przez co dowiezione one mogą być w dowolne miejsce, gdzie będzie potrzebne czyszczenie ścian. Mają one niewielkie zapotrzebowanie na energię, i nie potrzebują ani jakiś dodatkowych instalacji, ani też materiałów.

Proces czyszczenia jest realizowany za pomocą laserowego promienia, przez co nie ma bezpośredniego fizycznego kontaktu z powierzchniami. Co istotne, ceny za czyszczenie laserowe są konkurencyjne w stosunku do innych metod, a plusy tej metody są nie do przecenienia. Z propozycji firm mających takie usługi w ofercie korzystają bardzo chętnie mieszkańcy prywatnych domów, lecz niejednokrotnie też spółdzielnie i zarządcy nieruchomości. Laserowa technika cały czas zyskuje na popularności, i z powodu swoich licznych zalet raczej zmieniało się to nie będzie.

Dodaj komentarz