Mangan – gdzie go szukać

Mangan – gdzie go szukać

Nie da się ukryć, że są pierwiastki śladowego, bez których organizm nie mógłby dobrze funkcjonować. Mangan suplement właśnie do nich należy. Nie tylko chroni nas on przed wolnymi rodnikami, czy też poszczególne komórki przed stresem oksydacyjnym, ale i wspiera prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego. NIe można również zapomnieć o tym, że jest niezbędnym składnikiem do tworzenia tkanki kostnej i kości. Mangan suplement, podobnie jak i między innymi chrom, selen, glutation, l karnityna, czy też kwas alfa liponowy, można uzupełniać dzięki specjalnie przygotowanym tabletkom, jak i za sprawą dobrze zbilansowanej diety. W jakich produktach można zatem znaleźć ten pierwiastek? 

Gdzie szukać tego pierwiastka 

Nie od dzisiaj wiadomo, że dobrze zbilansowana dieta, bogata w wysokiej jakości produkty, nieraz jest w stanie zaspokoić nasz organizm w niezbędne substancje, potrzebne do jego prawidłowego funkcjonowania. Mangan suplement, w swojej naturalnej formie, występuje chociażby w owocach morza. Osoby, które nie przepadają za składnikami do kuchni tego typu, mogą wybierać jeszcze pomiędzy roślinami strączkowymi, produktami pełnoziarnistymi oraz zielonymi warzywami liściastymi. Zamiast niezdrowych przekąsek warto je zastąpić chociażby orzechami, owocami (jagodami i ananasem), nasionami, które można dodawać do musli i jogurtów, czy też czekoladą. Różnorodności jak widać nie brakuje. Gdy ktoś nie ma jednak czasu zadbać o zdrową dietę, gdyż jest zabiegany i długo pracuje, może zdecydować się na mangan suplement w tabletkach, podobnie jak i na różnorodne witaminy, w skład których chociażby wchodzi witamina B complex, witamina C, K2 MK7, D3,  czy też witamina B3.

Wszystko ma na nas wpływ

Wbrew pozorom, nawet pierwiastki śladowe, do których zalicza się suplement mangan, mają olbrzymi wpływ na nasz cały organizm, czego nie można bagatelizować. Utwierdzają nas o tym chociażby liczne badania, czy też medycyna mitochondrialna. Dlatego też, zanim zdecydujemy się na jakąkolwiek suplementację, warto zapoznać się z podstawowymi informacjami na temat konkretnych składników, które chcemy zażywać. 
 


Komentarze są wyłączone.