Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Permanentny makijaż – jak wygląda zabieg jego wykonania

0
118

O licznych zaletach makijażu permanentnego przekonało się już wiele kobiet. Po pierwsze zapewnia on bardzo wysoką trwałość, nawet do kilku lat, i przez ten czas w zasadzie nie ma potrzeby poprawiania czegokolwiek i spędzania czasu przed lustrem. Dlatego też świetnie sprawdza się u pań, które same nie umieją się malować lub zwyczajnie nie mają na to chęci i czasu.

Sam zabieg nieco przypomina wykonywanie tatuażu, lecz różni się jedną ważną rzeczą. Mianowicie barwnik wprowadza się dużo płycej pod powierzchnię skóry, przez co nie zostaje tam na zawsze, lecz po jakimś czasie się wchłania. Najczęściej efekty utrzymują się od kilkunastu miesięcy do kilku lat. Rzecz jasna przy jego wykonaniu bardzo ważne jest zachowanie procedur i środków bezpieczeństwa, ponieważ jest to mimo wszystko inwazyjny zabieg. Z tego też powodu makijaż permanentny Gdynia powinno się wykonywać wyłącznie w sprawdzonych gabinetach, dysponujących odpowiednim sprzętem i doświadczeniem.

Również nie każdy może go robić, na przykład przeciwwskazaniem będzie ciąża, uczulenie na barwniki czy też pewne schorzenia. Z reguły całe wykonanie jest dzielone na dwa oddzielne etapy. Przed pierwszym warto przygotować się odpowiednio biorąc leki na opryszczkę przez parę wcześniejszych dni. Wkłuwanie barwnika pod powierzchnię skóry przeważnie będzie trwało dwie do trzech godzin, choć niekiedy może się to przedłużyć. Zupełnie bezbolesne to nie jest, u niektórych pań będzie sie pojawiał wyłącznie nieduży dyskomfort, ale niektóre odczuć mogą silniejszy ból.

W związku z tym że zostaje naruszana warstwa naskórka, to częstym objawem będzie obrzęk i zaczerwienienie. Takie objawy to coś zupełnie normalnego i po kilku dniach powinny ustąpić. Nie ma potrzeby brania dłuższego urlopu czy chorobowego, bo już na następny dzień można pracować. Po pełnym zagojeniu skóry trzeba się jeszcze raz pojawić w gabinecie, w celu poprawienia i skorygowania ewentualnych niedociągnięć. Jest zalecane, aby przez kilka tygodni od wykonanego zabiegu unikać mocnego opalania, bo spowodować ono może różne komplikacje.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz