Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Towary do wyrobu firan – jaki wybrać i czym się inspirować?

Wielokrotnie napotykamy się w domu z dywanami, które są finezyjnie zdobione w rozmaite zaplątane wzory, czy mieszanki kwiatowe. Istnieją też chustki o takim samym charakterze, będące czymkolwiek w odmianie obrusu na stół, czy nawet bardziej ławę. Gdzie niemniej jednak jeszcze możemy się spotkać z elementami pełnymi wzorów? Na pewno znakomite do tego typu zdobień są firanki. Wielokrotnie ich wygląd nadaje domu bardziej gustownego charakteru, a dowolność wzorów i przeróżnych mieszanki jest tutaj bezgraniczna.

Do tego firanka taka, coraz nagminniej jest wykończona u dołu na zasadzie dowolnego doborowego w formie kształtu, czyli nie zawsze jest ona równo cięta oraz obszyta. Co do jej długości to jest to już indywidualna sprawa obywateli domu. Może być do samej posadzki, lub też nieco wyżej. Wzory mogą być wyszyte innym kolorem, niż reszta tkaniny, ale z reguły jest to ta sama barwa, przeważnie jasna, a najprawidłowiej biała. Wzory są lokowane w pewnym porządku, jakimś powtarzającym się ciągu oraz nigdy nie cechuje ich nieład.

Mocowanie firan i zasłon do karnisza. Jednym z specyficznych elementów pokoju, lub ewentualnie kuchni jest karnisz. Jest to metalowa, a dziś częściej nawet drewniana listwa lokowana pod sufitem, wzdłuż ściany, tuż nad oknem, z reguły na całej długości tej ściany. Na listwie ulokowane są dwie szyny, jedna zewnętrzna, a druga wewnętrzna, tak by nie zbiegały się ze sobą. W szynach tych umieszczone są wyjątkowe zaczepy zwane żabkami. Przyczepia się do nich story, oraz firanki. To właśnie dzięki temu, iż zaczepy umieszczone są w szynach można przesuwać oraz zsuwać, jak także ściągać zasłony oraz firanki według własnego uznania.

W pewnych momentach jednakże nie jest to konstrukcja szynowa, a po prostu dwie oddzielne, okrągłe belki, gdzie na jednej lokuje się firankę a na drugiej zazdrostkę. Wówczas też mocowane one są za pomocą elementów, takich jak na przykład okrągłe ruchome zaczepy w kształcie kółek, pozwalających na manewrowanie nimi na belce. Jeśli chodzi o ich zapinanie to także wykonuje się to według uznania, w pewnym ustalonym porządku, w określonych odległościach od siebie, jednak na tyle nie gigantycznych, by dana firana, czy zazdrostka nie dyndała nierównomiernie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz