Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Urządzenia do docinania styropianu – na co zwracać uwagę przy wyborze

Podejmując decyzję o kupnie maszyny do cięcia płyt styropianowych należy mieć na uwadze parę ważnych kwestii. Po pierwsze ważna jest łatwość i prostota użytkowania. Maszyna do cięcia styropianu powinna być zaprojektowana tak, żeby z jej używanie mogły sobie poradzić nawet osoby nie mające dużej praktyki w tego typu pracach.

Ogromnie ważna jest też wytrzymałość i solidność. Sprzęt ten musi przecież pracować na rozmaitych budowach, a przecież tam warunki są różne, dlatego nie może on być zbyt delikatny i wrażliwy. Decydując się na zakup należy także zorientować się, jakie funkcjonalności ma wybrana gilotyna do cięcia styropianu.

W pierwszej kolejności ważna będzie maksymalna szerokość i wysokość płyt. Z reguły styropianowe płyty mają wymiary 100 na 50 cm, czyli dla kompleksowego obsłużenia takie urządzenie umożliwiać powinno pełne przecięcie po przekątnej. Część producentów ma w swojej ofercie kilka modeli, dzięki czemu można łatwo dobrać najodpowiedniejszy do oczekiwań.

Czasami modele te różnią się też mocą zasilacza, w praktyce im taki zasilacz będzie większy, tym cięcie styroduru sprawniej i szybciej przebiegnie. Niezwykle potrzebną funkcją jest cieniowanie płyt styropianowych. Wówczas drut oporowy jest blokowany na wskazanej wysokości, co umożliwi przecięcie jednej płyty na dwie trochę cieńsze. Dobre urządzenia pozwalają również na wycinanie różnorodnych kształtów, dzięki czemu świetnie się sprawdzają w firmach mających dużo wysyłek.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz