Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

W jaki sposób skutecznie poradzić sobie z żałobą?

0
124

Jak wiadomo psychologia to nauka, która zajmuje się kwestiami człowieka, jego postrzegania świata, jego odczuciami oraz myślami. Rzecz jasna jest to taka dziedzina wiedzy, która powstała po to, by jeszcze o wiele bardziej zapoznać przyrodę ludzką od kwestii innej niż biologiczna. Nie ulega również niepewności, że każdy psycholog to ktoś, kogo obowiązkiem jest niesienie pomocy innym ludziom.

Człowiek ten pracując ma do spełnienia swego rodzaju misję. Co więcej, coraz to częściej staje się tak, że to naturalnie psycholog czy również psychoterapeuta, a nie przewodnik duchowy, staje się mentorem człowieka, który boryka się z niepewnością, lekami czy też innymi problemami natury nawet nie tyle psychologicznej, co etycznej lub moralnej. Dzieje się tak, albowiem we dzisiejszym świecie zauważyć można wyraźne odejście od duchowości.

Niewątpliwie rozumianej jako praktyka religijna. W tym kontekście można jednak dojść do wniosku, iż mamy w obecnych czasach do czynienia ze swego rodzaju paradoksem. Wszystko wskutek tego, iż psychologia nie bazuje już tylko oraz wyłącznie na dowodach naukowych czy pracach takich pionierów psychoanalizy jak chociażby Zygmunt Freud, jednakowoż zaczyna czerpać również z dorobku całej cywilizacji ludzkiej, w tym również z dorobku kultur Dalekiego Wschodu, z ich systemów moralno-etycznych czy także nawet z wierzeń – sprawdź terapeuta radom. Nikogo nie zadziwia w związku z tym już fakt, iż psycholog poleca swojemu pacjentowi oddawać się codziennej medytacji, żyć w zgodzie z naturą czy relaksować się w czasie uprawiania charakterystycznej dla kultury Indii formy medytacji w ruchu, jaką jest joga.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz