Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

W jaki sposób zatroszczyć się o ogród? Eliminacja szkodników

0
124

Każdy z nas kocha siedząc w ogrodzie, czy na łące patrzeć na barwne, delikatne motyle, unoszące się nad kwieciami, roślinami. Towarzystwo motyli świadczy o czystości danego terenu, o ekologicznych uprawach – tam gdzie stosowana jest chemia, nie uświadczymy tych ładnych owadów.

Na terenach Polski, w różnych regionach występuje około 150 gatunków motyli dziennych, a by ich posiadać jak najwięcej w swoim ogrodzie wystarczy zastosować nadzwyczaj łatwe zabiegi. Motyle żywią się nektarem kwiatów, musimy w następstwie tego tak dopasować rośliny, aby motyle po prostu miały co jeść. Motyli krzew to roślina ukochana przez motyle, jej zapach oraz obszerna ilość nektaru zwabia motyle z odległych kierunków.

Pierwiosnki, prymulki, to rośliny, jakie jako pierwsze zakwitają na wiosnę, a motyle bardzo z zapałem korzystają z ich nektaru – w przeciwieństwie do szkodników rodzaju usuwanie myszy i szczurów. Aksamitki, goździki, astry, bez, maciejka także wabią tych pięknych gości. Ze względu na fakt, że dużo owadów, w tym motyle, rozmnażają się na roślinach, a ich larwy żywią się nimi – w tym stadium rozkwitu stają się szkodnikami. Najlepszym sposobem jest wydzielenie części 'dzikiego ogrodu’, w którym nie tylko motyle, lecz oraz inne owady odnajdą miejsce dla swojego potomstwa. Pospolite mlecze, koniczyna, pokrzywa są doskonałe w tym celu. Nie wystarczy tylko posadzić kwiatki. Należy o nie zadbać. Kiedy z chmur nie pada deszcze. Gospodarz musi zająć się ręcznym polewaniem. Prowadzenie ogrodu nie jest sprawą bezproblemową.

Należałoby jest wcześniej zasięgnąć informacji, jakie ułatwią nam zagospodarowanie przestrzeni. Każde drzewko i kwiatek ma swoje zachcianki. Nie wszelkie uwielbiają być polewane znaczącą ilością wody. Gleba tutaj też odgrywa wielkie znaczenie. Bywają sytuacje, kiedy tak właściwie musimy zamówić ziemie, która zagwarantuje należącej do nas roślinności prawidłowy rozwój i przetrwanie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz