Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

W jakich sytuacjach sprawdzają się napędy z silnikiem i motoreduktory

Mechaniczne urządzenia najczęściej będą do swojej pracy potrzebować jakiegoś napędu. W klasycznych rozwiązaniach będą to elektryczne silniki Promotor, które wraz z odpowiednio dobraną przekładnią zębatą zapewnią prawidłową pracę całości.

Silnikowe napędy cieszą się ogromną popularnością, możliwości w zakresie ich zastosowania są bardzo szerokie, ale w niektórych sytuacjach projektanci zaczynają sięgać po inne rozwiązania. Jednym z ciekawszych są motoreduktory Promotor, jakie w porównaniu z klasycznymi rozwiązaniami posiadają wiele zalet. Typowy motoreduktor składa się z elektrycznego napędu oraz kompaktowej przekładni mechanicznej.

Przez to, że wszystko jest umieszczone w zwartej obudowie, to znacznie ogranicza to ilość zajmowanego miejsca, a oprócz tego nie trzeba już projektować mechanizmu zębatek. Motoreduktory są oferowane w dużej ilości rodzajów, które się różnią obrotową prędkością, pozycją pracy czy momentem obrotowym. Dzięki temu podczas projektowania można dobrać jeden z wielu dostępnych w katalogu, co znacznie ułatwia cały proces.

Co oczywiste motoreduktor promotor w pewnych zastosowaniach może się nie sprawdzić, między innymi przy potrzebie przeniesienia dużej prędkości obrotowej albo mocy, wtedy rozwiązania tradycyjne będą jednak lepsze. Spora ilość wersji motoreduktorów jest przeznaczonych do pracy w trudnych warunkach. Wówczas będą one na przykład posiadać łożyska izolowane elektrycznie, lub jakieś inne elementy, które pozwolą na taką pracę, bez ryzyka awarii całego podzespołu.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz